Bu Sinyaller Hastalık Belirtisi Olabilir

Hayatımızdaki pek çok şeye gereğinden fazla önem verirken sağlığımızı genelde ihmal ederiz. Aslında tüm yapmamız gereken vücudumuzun sinyallerini ciddiye almaktır.

Dikkat edilmesi gereken çok önemli vücut sinyalleri şöyle sıralanabilir:

– Kontrol dışı istekler; Susuzluk veya açlık hissi sizin kontrolünüz dışıdır ve genelde stresle ilgili olduğu düşünülebilir, nedense şeker hastalığı hiç akla gelmez.

– Halsizlik ve yorgunluk hissi; Halsizlik ve yorgunluk hissediyorsanız kan şekerinizi kontrol ettirmelisiniz.

– Hızlı kilo kaybı; Son günlerde 4-7 kilo arasında nedensiz kilo kaybınız olduysa, tiroit sorununuz olabilir, dikkat etmelisiniz!

hastalıkbelirtisi– Vücudun herhangi bir yerinde şişlik; On-onbeş gün içinde geçmeyen şişlikler ciddiye almanız gereken bir sorunun başlangıcı olabilir.

– Bir sorun olduğunu hissediyorsanız; Bazı insanlar için hastalık hastası diyebiliriz, siz de onlardan değilseniz ve vücudunuz sinyal veriyor kendinizi de iyi hissetmiyorsanız, doktorunuzla görüşmeniz gerekiyor demektir, sağlık özellikle ihmale gelmez.

Son zamanlardaki suyun zayıflamadaki etkisi konuşuluyor, oysa ki su zayıflatmaz sadece tokluk hissi verir.

Suyun etkileri şöyle sıralanabilir:

Vücutta yağ kaybı olurken, atık maddelerin atılmasını su sağlar. Gerekli miktarda su tüketimi, kilo kaybı ile oluşan cilt sarkmalarını ve kabızlığı önler. Diyette sıcak su tüketilmesi de doğru değildir, sıcak su yağları eritmez ancak midede daha uzun süre kalarak şişkinliğe sebep olur ve açlık hissini bastırır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yalçın AZGUN dedi ki:

    mrh şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim. Arkadaşımın bi rahatsızlığı olduğunu düşünüyorum ve onun için bi sorun olcaktı. Zaman zaman baş ağrıları oluyo, bazen önce baş dönmesi sonrada baş ağrısı oluyo, bayıldığı zamanlarda var.Baş dönmesi,baş ağrısı çok az da olsa bayıldığı zamanlar var. yaklaşık iki aydır böyle. kendisi doktora gitti doktor stresden uzak sorundan uzak ama tabi muayene olması gerektiğinide söylemiş. acaba neden bunlar oluyo ? ne yapmamız gerekiyor ? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ

sağlık