Hayal Kurun Beyniniz Hareketlensin

Evet hayal kuranların beyninin bir çok bölümünde hareketlerin arttığı son yapılan araştırmalarla ortaya çıkıyor. Böylece sorunların çözülmesi kolaylaşıyor. İlginç bir sonuç. Sizlere Amerikan “Proceedings of the National Academy of Sciences” dergisinde yayınlanan bir araştırmadan bahsetmek istiyoruz.

hayalkurmak

İnsanlar hayal kurarak umutsuzluğa düşmeyi istemezdi, belki de hayallere dalarak vakitlerini boşa harcamayı düşünmüyorlardı. Bu araştırmalara bakılırsa bilim adamlarına kulak vermek gerekiyor.

Önceleri ise beynin aynı bölümleri karışık düşünceler sayesinde yavaşladığına inanılıyordu. Bu olumlu sonuçlar insanı hayal kurmaya teşvik ediyor. Sizde beyninizin bir çok bölümünün hareketlerini hızlandırmak için daha çok hayal kurmayı deneyebilirsiniz. Karışık duygu ve düşüncelerden uzaklaşarak sorunları daha kolay çözmek hayatı kolaylaştıracak gibi görünüyor..

Her insanın algılaması farklıdır. Gördüğünü, duyduğunu, okuduğunu doğru algılayabilenler için sorun yok, yalnız algıda sorun yaşayanlar özellikle bir kez düşünüp farklı algılamaya çalışabilirler. İnsanlar hayal kurarken belki fazlaca odaklanmayabilir yalnız bu sayede beyin de bir çok merkez harekete geçiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. s_jh_kgkddgs dedi ki:

  bir hasta olduğumu ancak ne olduğunu bilmiyorum, kendi başıma kaldığm zaman hayallere dalıyorum ama hayallerim çok gerçekçi oluyor gözümün önünde beliriyorlar,kendimi kaybediyorum,kndimi kaybedince yanmdakilerle ,bulunduğum ortamı kaybediyorum …çoğu zaman bana bağırıyorlar, uyan! diye …ayrıca ortamın sessizliğiyle orantılı birşeyde değil diskoya gideyim yinede dalarım; doktora gitmek istemiyorum kendimi iyileştirebileceğime inanıyorum lütfen yrdmcı olun:)…acil!

 2. ibrahim dedi ki:

  hayallerini gerçeğe yakın kur ve yönlendirmeye mantığını kullanmaya çalışarak yap bunu tabi .bir de önceki yıllarda olumsuz olaylar yaşadıysan ve bunların etkisinden hem kurtulamayıp hem de aklından çıkaramıyorsan bir pisikiyatriye gitmeni öneririm çünkü pisikiyatriye deli veya aklından sorunu olanlar gitmez sadece .bir diğer önerim ise hayali ama saçma olanını hayatından memnun olmayanlar kurar yaşadığın hayatı bir gözden geçir .bu konuda şanslı oabilirsiz belki çünkü bu benim ilgi alanım aynı zamanda bu hayal kurma hastalığını ben aynı zamanda geçirdim bu dediğim tavsiyeleri yapmaya çalışın yine görüşürüz .çünkü ben de bu hastalığı geçirdiğim için ne bela olduğunu olumsuz nasıl sonuçlar verip insanı nasıl olumsuzluğa ve başarısızlığa sürüklediğinibiliyorum ismim ibrahim hoşçakalın umarım yardımcı olabilmişimdir

 3. ömer dedi ki:

  yaa zaten hayallere fatura kesseler vergi rekortmeni olurdum

 4. irem dedi ki:

  beynimnasıl çalışmalı diyorumm off off aslında çalışıyo ama nasıl çalıştığını merak ediyorummm!!!!!!!!!!!!

 5. aysima ala demir dedi ki:

  Ben de çok hayal kuruyorum ama hep evliligimin dışı da eşim iyi biri ama onunla hiç hayal kurmadım niye bilmiyordum aklımda hep başka biri böyle hayaller hem bana hem yuvama zarar veriyor ama elim de değil bi türlü aklımdan çıkmıyor napıyım bilmiyorum gerçekten lütfen yardımcı olun gerçekten aklımı yitiricem

BİR YORUM YAZ

sağlık