Kanser Hücrelerini 24 Saatte Öldüren Baharat

Çağımızın uzun ve zorlu bir sürece rağmen kesin tedavisi olmayan kanser hastalığı araştırmalarına göre Köri baharatında bulunan bir maddenin kanser hücrelerini öldürdüğü bildiriliyor.

kanser

Uzmanlara göre; köri baharatının elde edilmesinde kullanılan zerdeçalın içeriğindeki kurkumin maddesinin araştırmalarda yemek borusu kanseri hücrelerini öldürdüğünün belirlendiği açıklanıyor.

Araştırma ekibi; kurkuminin kanserli hücreleri 24 saat içerisinde öldürmeye başladığını gözlemlediklerini belirtiyorlar.

koriKurkumin maddesinin iyileştirici etkisi bilinmesiyle bu araştırma sonuçlarına göre kanser hastalıklarında yeni tedavilerin geliştirilmesi yönünde yardımcı olacağı belirtiliyor.

Zerdeçal diğer bir adıyla Hint Safranı içeriğindeki doğal kimyasal maddeler, yemek borusu kanseri tedavisinde kullanılma imkanı sağlayabileceği söyleniyor.

Uzmanlara göre son otuz yılda yemek borusu kanserinde neredeyse yarı yarıya artış görülmesi ise, alkol tüketimi, obezite ve reflü hastalığındaki artışa bağlı olabileceği yönünde.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Erdal Özçelik dedi ki:

  Sn:Yetkili,sayfanızı tesadüfen internette gezerken öğrendim,kişisel sitemin ziyaretcileri şifalı bitkiler bilgisi istiyorlar,çok dolaşmama rağmen sizin sayfanızdaki bilgiler gibi düzenli açıklama yapanını rastlamadım,izin verirseniz Site adınızı kullanarak embet kodu ekleyebilirmiyim ( siteme ekleyebilirmiyim) Bilgi verirseniz sevinirim saygılarımla.

  Cevap:

  Merhaba sitemize link vererek kullanabilirsiniz.

 2. rukiye dedi ki:

  ms hastasıyım. dr. iyi huylu olduğunu söyledi. ayrıca el ve ayaklarımda karıncalanma aralıksız devamlı var. ne yapabilirim

 3. SİBEL HÜŞAN dedi ki:

  sitenizde tesadüfen karşılaştım ama gerçekten yararlı bilgiler var benim bir sorunum var sinüzt uzun zamandır rahatsızlık veriyo bir yerde at kestanesini burnuna çekerek kullalnan bir bayan 3 haftada bu sorundan kurtulduğunu söylüyordu bu ne kadar doğru ve nasıl kullanmalıyım

 4. SİBEL HÜŞAN dedi ki:

  benim bir sorunum var sinüzt uzun zamandır rahatsızlık veriyo bir yerde at kestanesini burnuna çekerek kullalnan bir bayan 3 haftada bu sorundan kurtulduğunu söylüyordu bu ne kadar doğru ve nasıl kullanmalıyım ilk defa yazıyorum

 5. miryam nalbantoglu dedi ki:

  benim annemde yemek borusuna dayana bir kanser kitlesi var ve bu yazıyı okudumda sevindim ama nasıl tüketilmesi gerketigini söylerseniz sevinirm .

 6. enver baltaş dedi ki:

  bu çalışma c.ü su ürünleri fakültesi’nin 4 yılık arge çalışmasıdır ve 1 yıldır piyasaya sürülmüştür……… adresinden geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

 7. kasım daglı dedi ki:

  sn .saygı deyer arkadaşım sitenizi tesadüfen buldum ve verdigininiz bilgilerden sendirici geldi bana cünkü benim eşimde mide kanseri var iki sene oldu bu süre ıcınde ıkıncı amalıyet oldu olan kanser türü kötü huylu olanmış ılk komoterapi aldı durdu ama yıne üreme yaptı ve cok kılo kaybı oldu ayakta duramıyacak kadar acaba zerdacal veya bize önereceginiz bişey varmı destek olarak teşekürler

 8. derya dedi ki:

  annemde mide kanseriydi ameliyatla midenin 4 de 3 nü aldılar ve geri kalan mide 1 yıldan sonra tekrarladığını söylediler ve şimdi pankresi sarmış safra kesinde çamurlaşma oluşmuş doktorlar biz bu hastaya bi şey yapamayız diyorlar ve kararsız kaldık napmamız gerekiyo bilgilgilendirirseniz sevinirim.çok çaresizim offff ya offf

BİR YORUM YAZ

sağlık