Kişilik Bozukluğu

Kişilik bozukluğu olan kişiler dünyayı farklı görürler, ve dolayısıyla kendi kültürlerinde beklenenden farklı davranırlar.

Kişilik bozukluklarına neyin sebep olduğunu kimse bilme­mektedir, bir insan bu tür bir bozukluk eğilimi ile mi doğar yoksa bu, yaşam deneyimlerinin neticesi midir? Genellikle, ilaç pek faydalı değildir.

Kişilik bozukluğu olan kişiler, genellikle verimli olmayan ve esnek olmayan şekillerde davra­nırlar. Bununla beraber, bunu idrak etmez ve saygı duyduk­ları bir kişi değişmeleri gerektiğini söylemedikçe, yardım aramazlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. esra dedi ki:

    slm ben esra sizden bi konuda yardım almak istiyorum.son zamanlarda her baktığım yere dalıp gidiyorum.bunun sebebi sizce ne olabilir?? ve sürekli kafamda başka seyler canlanıo senaryolar yazıp oynatıyorum onları lütfen bunun için bana yardım edebilir msisiniz yardımınıza ihtiyacım var nolur neden oluyor olabilir??ne olur e postaya yazın cevabını…

  2. tamer dedi ki:

    Merhabalar,sizden bir konuda yardım alamak istiyorum.Ben 25 yaşında bir kız kardeşim var ve zihinsel sorun olarak tanımlananan ve ne şekilde yardım alabileceğimizi bilmediğimiz bir durumdayız.Anlattığım bilgiler doğrultusunda bilgi verir ve yönlendiririseniz sevinirim.

    Kardeşim kıskanç,en ufak bir sözden (tabi bu içerik olarak çok önemli değil),sürekli konuşur vaziyette (saldıgan ve yüksek sesle),sürekli arkasından gizli kapaklı işler döndüğünü,bütün dünyanın kendisine karşı olduğunu düşünen,yalnız aile içinde saldırgan diğer ortamlarda ürkek ve sessiz birisi,Bu durum neyi işaret ediyor ve yapabileceğimiz şeyler nelerdir şimdiden teşekkür ederim..

BİR YORUM YAZ

sağlık