Koku Gitti Ama Akıntım Bitmiyor

Soru: Benim sorunum yumurtalıklarımdaki iltihap, önceden kokulu akıntım oluyordu. Bir ilaç kullandım sonra koku kalmadı. Ama akıntım hala devam ediyor, çocuk sahibi olamıyorum. Doktora gittim ama akıntıdan kurtulamadım. Bana yardımcı olur musunuz? Bir de hamile kalmak için eşimle ne zaman ilişkiye girmem gerekiyor?

Prof.Dr.Derin KÖSEBAY: Yumurtalıklarda iltihap olması, çoğu zaman vajinal akıntıya neden olmaz. Bu akıntılar vajina ve rahim ağzının hastalıklarında (daha nadir de rahmin iç kısmının hastalıklarında) görülür. Vajinal smear alınarak akıntının nedeni araştırılmalı. Gerekirse kültür alınabilir. Çocuk sorununa gelince, herkeste aynı olmamakla beraber adetin ilk gününden itibaren sayarsanız 11-16’ncı günleri arası gebelik için şansın en fazla olduğu dönemdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. levent dedi ki:

    benim hanımında akıntıları oluyo çocuk sahibi olmıyoruz doktora gittik ak bölgede iltihaplanma olduğunu söyledi ama ben bişiy anlayamadım ne oluır yardımcı olurmusunuz ak bölgedeki iltihaplanma nedemek veyahut nelere sebeb oluır saygılarımla…

BİR YORUM YAZ

sağlık