Lazer Epilasyon Kanser Yapar mı?

lazerİstenmeyen tüylerin kadınların sorunu olduğu düşünülse de genel anlamda kadın-erkek herkesin sorunudur. Çeşitli yöntemlerle istenmeyen tüylere çözün aranmaktadır. Lazerli epilasyon da bu yöntemlerden bir tanesidir ve son günlerin popüler yöntemi olduğu bilinmektedir.

Lazer ülkemizde olduğu kadar tüm dünyada da oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. En sık sorulan sorulardan biri de lazerin kanser yapıp yapmadığı yönündedir.Özellikle koltukaltı bölgesinde lenf bezlerini etkileyeceği şeklinde sıkça sorularla karşılaşılmaktadır.

Epilasyon için geliştirilen lazer dalga boyu, zannedildiği gibi değil deride tüm tabakaları geçmemekte belli bir sınırda kalmaktadır.Dolayısıyla lenf bezlerine ulaşamamakta ve sadece deri içinde, kimi lazerler koyu rengi tanıyarak yani kıl kökünü yok etmektedir.

lazerÖnemli olan nokta lazer yapılan bölgedeki lezyonların tanımlanmasıdır.Eğer riskli bir lezyona atılırsa o zaman kanser oluşumunu hızlandırabilirsiniz bu yüzden lazerinizi, deriyi en iyi tanıyan bir dermatoloji uzmanına yaptırmanızın büyük önemi vardır. Diğer önemli bir konu bazı hastalarda uzun süren seanslara yanıt alınamamasıdır.

Bunda da hastaların kıllanma probleminin nedenini tam olarak tanımlamaktan gecer. Kıllanmada pek çok faktör yattığı için bu konuda uzmanlaşmış dermatologa başvurarak gerekli tahlilleri yaptırmalı ve kesin teşhisiniz konulduktan sonra lazer epilasyon uygulamasına geçilip geçilmeyeceğine karar verilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. umur demir dedi ki:

  merhaba hocam ben umur demir 23 yasındayım benim sorunum kollarımda tüyler cıkıyor ama az cıkıyor ben çok tüylü olmasını istiyorum ne yapabilirim acaba ?

 2. orkide dedi ki:

  benim yüzümde çocukluktan beri şeftali tüğü nden az daha uzun ama esmer olduğum için koyu renkli tüğler vardı ve aldırmayıp sarartıyordum suan yaşım 22 ergenlikte sivilce problemi yaşamadım yüzümde hiç pürüz yoktu 8 ay öncesine kadar. 8 ay önce yüzümdeki tüğleri aldım fakat yanaklarımda ve çenemde kıl dplerinde yağ bezeleri oluştu gömülü sivilce gibi olyor ağrılı sıkmak zorunda kaldım mahvettim yüzümü. tekrar uzattım tüğleri ve kalınlaşıp koyulaştılar iyice lazer düşünüyorum. sonçare lazermi daha fazla mahvetmek istemiyorummm yüzümü

 3. cemile dedi ki:

  selam size sormak istediğim adetliyken, hastayken (grip) lazer epilasyon yapılması doğrumudur? cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

 4. NEVİN dedi ki:

  HOCAM MERABA BENİN DE KOLTUK ALTI AŞIRI DERECE TERLEMEM VARDI BU NEDENLE LAZER YAPTIRDIM AMA HALEN TERLEME SORUNUM ÇÖZÜLEMEDİ LAZERE ARASIRA GİDİYORUM ZARARI OLURMU TEŞEKKÜRLER.

 5. ayfer dedi ki:

  slm hocam malatyada bildiğiniz güvenilir bi yer var mı.yardımcı olursanız sevinirim.

 6. huzurevi dedi ki:

  Teknoloji kolaylıklarla beraber sorunlarda getiriyor. Daha doğal seçenekler her zaman daha faydalıdır

 7. aydogan dedi ki:

  benim yüzümde sırtımda ayaklarım da hemen hemen vucudumun tüm yerinde çok fazla kıllar var ben bu kıllıarın yarısın ndan fazlasını yok etmek istiyorum bana naıl yardım cı olursunuz benim ne yapmam gerek masrafı ban kaca mal olur saygılarım la..

 8. taner dedi ki:

  benim sorunum çok tüy tabiki. Göğüs sırt omuz göbek bel ve bacaklar. Bu fazla tüyler den kurtulmak istiyorum. Nasıl bir yöntem le sağlıklı bir şekilde kurtulurum ve maliyeti ne olur.

 9. CANAN dedi ki:

  merhabalar tüm vücut lazer epilasyona gidiyorum 4 seans oldu benim bu süre zarfında koltukaltlarımda aşırı terleme meydana geldi nedeni lazer olabilir mi?

 10. ayşe dedi ki:

  merhabalar konyada bildiğiniz iyi bir yer varsa lütfen yardımcı olun

 11. eylem dedi ki:

  lazerli epilasyon aynı anda batık izlerinide yok edebilir mi?ve kılcal damarlara bir zararı yada görünüm açısından yararı varmıdır?

 12. Mehmet Neşe dedi ki:

  Merhaba benım sorunum şu. yanaklarım da biraz tüh var ve ben bundan rahatsız oluyorum bunu lazer ıle yok edebılıyormuyuz sonsuza denk
  ve ne kadara para öderim.

 13. Şule dedi ki:

  merhaba.. yuzume lazer epilasyon tedavisi uygulanıyor ve 11 seans oldu.. hic bir degisiklik goremedim aksine tüyler daha sert çıkmaya basladı.. bununlada kalmadı hiç sivilce olmayan yuzumde şimdi sivilceler var.. tedaviyi bırakmayı dusunuyorum.. ne önerirsiniz?

 14. burcu dedi ki:

  Merhabalar
  Ben genetal bölgeme lazer yaptırıyorum ve adetim bitmeden lazer oldum ? bir sakıncası var mı ? ileride bir sorun yaşar mıyım ?

BİR YORUM YAZ

sağlık