Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı nedir?
Estetik meme büyütme ameliyatı, küçük göğüslü kadınların psikolojik açıdan kendisini huzursuz hissetmesi ile daha büyük göğüslere sahip olmak için başvurdukları estetik ameliyat türüdür.

Göğüsler yapı gereği birçok farklı nedenden dolayı küçük olabilirler. Yahut biri diğerine nazaran daha küçük olabilir ya da doğuştan biri hiç olmayabilir. Bu şekilde göğüsler için her iki memeyi de eşit boyutlara getirmek için yapılacak en kaliteli yöntem silikon protezlerin takılmasıdır.

Silikon meme protezi (implantı) nedir?

Meme protezleri, göğüslerin şekline benzeyen şekillerde hazırlanmış yapılardır. Yuvarlak meme protezi ve anatomik meme protezi denilen damla şeklinde olan göğüz silikonları vardır. Silikon protezlerin yüzeyleri kişinin vücut dokularına uyum sağlaması için pütürlü olarak yapılmıştır.

Ameliyat öncesi bilmeniz gerekenler

Göğüs büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorsanız ilk atacağınız adım, konusunda uzman bir plastik cerraha danışmak olmalıdır.
İstediğiniz büyüklükteki meme protezinin sizin üst bedeninize, sırtınızın genişliğine, üst bedeninizin boyuna uygun olup olmadığı gibi daha birçok konuda plastik cerrahınız size bilgi verecektir. Olacağınız muayene sonucunda cerrahınız göğüs kafesinizi çevreleyen deri hakkında istediğiniz büyüklükteki silikonları seçmenizde doğru kararı vermeniz için yardımcı olacaktır. Göğüslerde büyütme işlemi dışında sarkmalar görülürse ek olarak meme derisi azaltılarak, tekrardan şekillendirilmesi gerekir.

40 yaş üzeri iseniz göğüs büyütme ameliyatı öncesi mamografi ve gerekirse ultrasonografi adındaki radyolojik tetkikler yapılır. Meme büyütme ameliyatından sonra ameliyat yapılış metodunuza bağlı olarak bazen göğüs ucunda hissizlik olabilir. Meme protezi konulduktan sonra bazen protez çevresinde kapsül isimli bir zar gelişir ve buda memede sertlikler oluşmasına sebep olabilir.

Meme Büyütme Ameliyatı

• Göğüs büyütme estetiğinde genel anestezi yöntemi kullanılır.
• Ameliyat süresi 1 ila 2 saat arasında değişen göğüs büyütme ameliyatında protezin konulacağı yerden 5 cm lik bir kesi açıktır.
• Meme büyütme ameliyatında 3 farklı yerden silikon protezi meme içine yerleştirilebilir: www.genelsaglikbilgileri.com
Meme altı kıvrımı – Meme baş alt kısmı – Koltukaltı
Son yıllarda göğüs büyütme estetik ameliyatlarında göbek çevresinden bir kesi açılarak silikon protez konmaktadır. Ancak unutmayın silikonların koyacağınız giriş yeri neresi olursa olsun mutlaka estetik ameliyat izi kalacaktır.

Ameliyat sonrası

Estetik göğüs büyütme ameliyat sonrası genelde korkulduğundan daha rahat geçer. Ağrı ve sızı hissedilmesi normaldir, doktorunuzun vereceği ağrı kesiciler bu ağrıların geçmesi için yeterli olacaktır. Ameliyat sonrası kollarınızı birkaç gün hızlı hareket ettirmemeye, asla ağır bir şey kaldırmamaya dikkat etmelisiniz. Estetik meme büyütme ameliyatı sonrasında, göğüslerinize sütyen ve sargı uygulanır. Genelde kendiliğinde eriyen dikişler atılır ancak erimeyen dikişi olacak olursa 10 gün sonra alınır. Göğüslerinizde ilk zamanlar şişlik ve morluklar olacaktır. Bu geçici bir durumdur. Göğüs büyütme estetik ameliyatından sonra 1 hafta dinlenip işinize dönmeniz daha faydalı olacaktır. Ancak dilerseniz 3 gün sonrada işinize dönebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
 1. sultana dedi ki:

  gogus estetigi ameliyat ucretleri hakkinda bi bilginiz var mi

 2. zelis dedi ki:

  iyi günler, ben istanbula yeni tayin olmuş memurum. meme büyütme operasyonu uzun müddettir aklımda. bu güne kadar maddi olarak imkan bulamadım. boyum 1 70 kilom 65 gögüs ölçüm 75. operasyonun ücreti hakkında bilgi almak istiyorum. bana mail atarsanız uygun olduğu takdirde görüşmek isterim. saygılar

 3. SEVGİ dedi ki:

  emzirmekten dolayı göğüslerimde içi boşalma var bunun ici estetik ameliyat olmak istiyorum hemde küçük olduğüu için bunun için fiyat ögrene bilirmiyim teşekkür ederim

 4. özlem sarıçam dedi ki:

  meme büyütme operasyonu hakkında daha doğrusu ücret hakkında bilgi almak istiyorum boyum 1.70 kilo 60 bu arada ben hatgin lenfoma hastasıyım tedavi bitti 6 ay oluyor kontrollere gidiyorum sadece bi manisi olabilir mi lütfen bir bilgi verirseniz çok mutlu olurum bu arada meme ölçülerimi bilmiyoum 🙂

 5. dilek dedi ki:

  gögüslerimi büyütmek istiyorum fiyat hakkında bir bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

 6. tülay dedi ki:

  mrb 169 boyunda 56 kiloyum. göğüs ölcüm 65 meme büyütme ameliyatı olmak istiyorum fiyatını öğrenebilirmiyim

 7. elif dedi ki:

  ben memelerimin daha ateşli olmasını istiyorum

 8. merve dedi ki:

  meme protezi ömür boyu kalabilirmi ve salkma olurmu veyuvarlak ve damla nedır resimlerini gormek isterım ve bende yaptırıcam ama hangısi dahaa makbul bılgilerinızı arz ederim şimdiden teşekkur

 9. derya dedi ki:

  meme küçültme fiyatlarını merakediyorum bilgi almak istiyorum

 10. derya dedi ki:

  meme sarkmasını amalıyatsız çözümü varmıdır

 11. derya dedi ki:

  meme protezi yuvarlak ve damla nedir yaptırıcam ama karasızım hangisi iyi damlamı yuvaarlakmı farkı nedir ve resimlerıne bakmak istıyorum

 12. gül demirbaş dedi ki:

  gögüslerimi büyütmek istiyorum fiyat hakkında bir bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler

 13. eda dedi ki:

  mrb ben 20 yaşında üniversite öğrencisiyim gögüslerim çok küçük 75 beden sütyeni bile doldurmuyor.tıpkı ergenliğe yeni girmiş kız çocuklarının gögsü gibi.boyum 165 kilom 48.80 beden gögüslere sahip olmak istiyorum fiyatı nedir.benim için uygunmudur yardımcı olabilirseniz sevinirim.

 14. Gül dedi ki:

  gögüslerimi büyütmek istiyorum fiyat hakkında bir bilgi verirseniz çok sevinirim

 15. fatma dedi ki:

  selam ben 24 yasındayım 1.72 boyundayım ama goyuslermı cok kucuk 75 beden bundan cok rasız olyorum esımde sevmıyor ama benı uzmemk ıcın bırsey demıyor sılokon yaptırmak ıstıyorum fıyatı nedır
  sımdıden tesekur edrım
  acıl cevap beklıyorum

BİR YORUM YAZ

sağlık