Okul Sorunları

Okul sorunları; okuldaki performans düşüklüğü, dersleri asma ya da okula gitmeye isteksiz olma gibi birçok şekilde görülebilir.

Çocuğunuzun okulla ilgili sorunları olduğunu düşünüyorsanız çocuğunuza doğrudan ne gibi bir sorunu olduğunu sorun. Bu sorun bazen ödevlerini yetiştirememek gibi sıradan bir sorun olup öğretmenleri ile konuşarak, özel bir hoca tutarak ve çocuğunuza çalışma saatlerini ayarlamasında yardımcı olarak çözülebilir.

Çocuğunuzun rehberlik öğretmeni ya da doktoru ile konuşmak da faydalı olabilir. Çocuğunuzun sorunlarının depresyon, madde kullanımı, öğrenme bozukluğu ya da dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamak için daha kapsamlı bir değerlendirme yapılmasını isteyebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. SUNA YAVUZ dedi ki:

  merhba 7.sınıfa giden br oğlm var arkadaşları tarafından sürekli dışlanıyo fazla iyi niyetli benimle desürekli çatışıyo benim sinirlerim çk gergn fazla disipliyim ne yapacağım herşeyi çok büyütüyorum sürekli bağırıyorum ne olur bana yardım edin

 2. bilge dedi ki:

  suna abla bnm annemde öyleydi ama dershane rehberiğiyle görüştü we düzeldi eğer çocuğun dershaneye gitmiyorsa okuldakiyle görüş veya bir aile danışmanıyla size tavsiyem budur :):):):):):)

 3. filiz dedi ki:

  merhab 5.sınıfa giden bir oğlum var sanırım erken ergenliğe girdi benimle sürekli çatışma durumunda ne söylesem he söylediğime hayırla cevap veriyor bende gündüz çalşıp iş çıkışıda üniversiteye gidiyorum okul okuyorum ve yoğunlukan dolayı çok stresliyim ve sesimi sürekli yükseltiyorum sonrasındada pişman oluyorum tek ocuğum var neden sabır göstermiyorum diye kendime kızıyorum lütfen yardım edin

 4. ayşe dedi ki:

  filiz hanm benim de oğlum var aynısı da bana oluyo napacaz lütfen bize yardım edin

 5. sinem dedi ki:

  filiz ve ayşe hanım çocuklarınıza tek çözüm rehberliktir herhangi bir rehberlik salonuna yada okul rehber öğretmenin yanına göndererek hem ona yardım etmiş hemde kendi sinirlerinize hakim olmuş olursunuz (bu tür durumlarda çocuğunuza bağımanıza luzum yok herşeyine evet deyin fakat rehberliğe gitmeyide unutmayınız)(başka bir sualiniz var mı?)yardımcı olduysan ne mutlu banaa!

BİR YORUM YAZ

sağlık