Testislerim Ağrı Yapıyor

24 yaşındayım. Mastürbasyon yaptığımda sperm sarımtrak geliyor. Acaba ileride bir problem olur mu? Tesislerim genelde toplu bir şekilde duruyor, Normalde sarkık olması gerekmez mi? Otururken beni sıkıştırıyor ve ağrıyor.
CEVAP:
Meninin rengi çeşitli nedenler ile kişiler arasında bir miktar fark gösterebilirse de bu durumlarda tanı, sadece görüntü ile konulamaz. Mutlaka laboratuvar tetkiki gereklidir. Testislerin sarkık olup olmaması testislere olduğu kadar skrotum adı verilen haya torbasının kas yapısının ortam ısısı karşısında verdiği tepkiye de bağlıdır. Sperm üretimi belirli bir ısıda gerçekleşebildiğinden tüm bu kas yapıları, testisleri vücuda soğukta yaklaştırıp sıcakta testisten uzaklaştırarak ısı dengesini yani termoregülasyonu sağlarlar. Bu nedenle bu değişken durum bir rahatsızlık belirtisi değildir. Testislerinizin boyut farkına gelince; bu durum belirli bir noktaya kadar tabii olmakla birlikte boyut farkının çok belirgin olması ve özellikle giderek artması birçok değişik hatta hayati önem taşıyan hastalığa sebep olabileceğinden bir üroloji uzmanına başvurulmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. arda dedi ki:

  ergenlik çağına girdim penisimi boyu 17.8 ne yapmalıyım

 2. termelim dedi ki:

  testisler neden acir

 3. hasan dedi ki:

  17 yaşımdayım benim penisim sertleştiğinde dik durmuyor hep aşagı tarafa eğik duruyor sizce neden

 4. bünyamain dedi ki:

  benim penisim de yara var hep kabuk cikartiroy. her cikan kabuk sa biraz daha büyük cikiyor penisimde salam yer kalmadi ne yapmaliyım sizce

BİR YORUM YAZ

sağlık