tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Besin Guruplarını Ayıran Beslenme Ne Zaman Yararlıdır?

Daha önce de değinildiği gibi besin gruplarını ayıran beslenme daha sonra­ki olası bir kilo alımını önleme konu­sunda güvence vermemektedir. Çünkü bu rejim besinlerin gün içinde belirli düzen içinde dağıtılmasına dayanmak­ta, miktarları ise serbest bırakmaktadır.

Besin gruplarını ayıran beslenme özel­likle yemeklerini dışarıda yiyenler için son derece yararlıdır. Fazla güçlüğe uğ­ramadan ve yorum ya da meraklı bakış­ların odak noktası olmadan öğle yeme­ğinde bir tabak (daha iyisi yarım porsi­yon) makarna ya da pilav, ardından az yağla hazırlanmış bol miktarda karışık salata, akşam yemeğinde ise az miktar­da sıvı yağla tatlandırılmış bol miktar­da karışık salata, ardından et, balık, yu­murta ya da peynir yenebilir.

Bu rejim istekli ve kuralına uygun yapılırsa çok olumlu sonuçlar verebilir. Bu uygulamanın hem kilo verdiren, hem de verilen kiloları geri almayı ön­leyici etkisi vardır. Öbür beslenme programlarıyla başarısızlığa uğrayanlar bu yöntemle günde yaklaşık 70-80 gr olmak üzere ayda 2,5 kg’ye kadar vere­bilirler. İdeal kiloya ulaşıldığında, be­sin gruplarını ayıran beslenme aynı ağırlıkta kalmayı sağlar,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular