tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Çocuklarda Beslenmenin Önemi

Çocuklarımızın yediği yiyecekler hayatlarının her anını etkiler. Bu konuyu abarttığımızı sanıyorsanız, lütfen bir de şunu düşünün: Hemen hemen tüm kanser türleri insanların beslenme tarzı ile ilişkilendirilmektedir. Doğur­ganlık, kalp hastalıkları, bağışıklık sistemi, zihinsel enerji, kilo, kemik sağlığı, diş sağlığı ve alerjik durumlar; kısacası, beden sağlığımızı ve mutluluğumuzu ilgilen­diren her şey beslenme tarzımız ile yakından ilişkilidir.

Bizler, bilinçli birer anne ve baba olarak, zamanımızın ve enerjimizin büyük bir kısmını çocuklarımıza başarılı bir okul bulmak için geçiririz. Onları derslere ve yüzme kursları gibi diğer özel aktivitelere götürür, sağlıkları hakkında endişelenir, arkadaş ilişkileri ve diğer sorunları hakkında neler yapabileceğimizi düşünüp du­ruruz. Çocuklarımız için her şeyin en iyisini yapmaya çalışsak da, çoğumuz çocuk­larımızın geleceğini etkileyen en önemli şeyi gözardı ederiz: Çocuklarımızın neler yediğini bazen görmezden geliriz.

cocuk-beslenmeSadece konserve spagetti gibi yiyecekleri yiyerek yaşayan o kadar çok çocuk var ki… Bazı çocukların ise sadece süt ve reçelli ekmek dışında hiçbir şey yemedi­ğini görüyoruz. İşin garibi, bu tür çocukların hepsi de sağlıklı, mutlu ve gelişimle­rini hızla sürdürüyor gibi görünürler. Öyleyse beslenmenin hayatımızdaki rolü ne­dir? Çocuğumuz gelişimini sürdürüyorsa, okulda mutlu ise ve hayatından mem­nun gibi görünüyorsa, tabii ki endişelenmemize gerek yok. Ancak yine de çocuk­larımızın beslenmesini yakından takip etmeye devam etmeliyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular