tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Doğru Diş Fırçalama Tekniği

Temel ağız bakımında önemli olan kullanılan ürün değil dişlerin düzenli ve doğru tekniklerle fırçalanmasıdır. Piyasada pek çok ürün bulunmaktadır. Oysa siz doğru tekniklerle diş fırçaladığınızda tam bir ağız bakımı yapmış olursunuz. Böylelikle pahalı ürünlere hiç gerek olmadığı da anlaşılacaktır.

Dişlerinizde sorunların olmaması için öncelikle diş fırçalama ve diş aralarını temizlemeyi alışkanlık edinmelisiniz. Yemek sonraları diş aralarında kalan yiyecek artıkları bakteri oluşturduğundan günde en az iki defa diş fırçlamak ve en az bir kez diş aralarını temizlemek gerekir.

Ancak doğrusu her öğün ve aralardaki atıştırmalar sonrası dişlerin fırçalanamasıdır. Fırçalama süresi de en az üç ya da beş dakika olmalıdır v Florlu diş macunu kullanmalıdır.

firca1Bir önemli nokta da diş aralarının öncelikle temizlenmesi ve fırçalamaya sonra geçilmesidir. Bu sayede gevşetilen yiyecek artıklarını fırçalama ile daha iyi temizleyebilirsiniz.

Dişlerinizi fırçalamaya önce; fırçanızı yatay şekilde tutarak dış kısımları sonra iç kısımları ile öne ve arkaya sürterek başlamalısınız. Daha sonra iç ve dış kısımları ile üst ve alt dişlerinizi dikey yönde fırçalayın.

fircalamaAynı zamanda fırçanızı hem dişler hem de diş eti üzerinde gezdirmelisiniz. Diş aralarını da fırçayı 45 derecelik açıyla tutarak fırçalamaya devam edin.

Diş ipini de iki elinizin orta parmaklarına dolayın ve alt dişlere; diş ipini işaret parmağınıza sarın aradaki kısmı diş aralarına geçirerek yavaşça ileri geri hareket ettirin.

Aynı işlemi üst dişleriniz için de uygulayın yalnız diş etlerinizi kesmemesi için diş ipini yavaş ve dikkatlice hareket ettirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular