tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Blefaroplasti

Kişide gerek yaşlanmaya bağlı olarak, gerek genetik sebeplere bağlı olarak, gerek gözleri çok fazla yormaya bağlı olarak zaman içersinde gözlerde torbalanma, göz kapağında gevşeme ve sarkmalar meydana gelmeye başlar. İşte bu noktada devreye göz kapaklarına uygulanan estetik cerrahi bir girişim olan, göz kapağı estetik ameliyatı blefaroplasti giriyor. Estetik göz kapağı ameliyatında, alt ve üst göz kapaklarından fazla yağ dokusu, deri ve kas fazlalıkları, doku miktarları çok iyi ayarlanarak çıkartılıyor. Başarılı yapılmış bir göz kapağı ameliyatı ile daha genç ve dinç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Göz kapakları neden sarkıyor?

Bunun aslında üç ana temeli var:

Birincisi alın bölgesinin zaman içersinde yaşlanmaya bağlı olarak aşağıya doğru kayması ve kaşların üzerine birikerek kaşları göz kapaklarının üzerine itmesi. Doğal olarak da göz kapakları bu kadar ağrı bir yükü kaldıramıyor ve aşağıya doğru sarkmaya başlıyor.
İkincisi göz küresinin çevresinde, göz küresine destek veren, yağ torbalarını alt göz kapaklarından ayıran, bir nevi bariyer görevi gören bir zar var. Yaş ilerledikçe bu zar gevşiyor ve yağlar dışarı fırlayarak göz torbaları dediğimiz durum ortaya çıkıyor. Üçüncüsü ise göz kapağı derisi insan vücudundaki en ince derinin olduğu yerdir. Ve göz her hareket ettiğinde bu ince derideki kaslar çalışır ve doğal olarak zamanla göz kapaklarında deri kırışmaya, çizgiler oluşmaya ve sarkmaya başlar.

Göz kapağı ameliyatında hangi tür anestezi uygulanıyor?

Doktorunuzun ve sizin ortak kararınızla genel anestezi veya lokal anestezi uygulanır.

Göz kapağı estetik ameliyatı ne kadar sürer?

Genelde 1 ila 2 saat arası süren göz kapağı estetik ameliyatı ek uygulamalar gerekirse 3 saate de çıkabilir.

Göz kapağı estetiğinden sonra ne zaman taburcu olunur?

Doktorunuz uygun görürse göz kapağı ameliyatı olduktan sonra aynı gün taburcu olabilirsiniz.

Estetik göz kapağı ameliyatından sonra ağrı, morluk oluyor mu?
Her estetik ameliyat sonrası morluk, şişlik ve biraz ağrı hissi mutlaka olduğu gibi estetik göz kapağı ameliyatından sonrada 1 hafta kadar sürecek olan yüzünüzde şişlikler morluklar ve hafif de olsa bir ağrı olacaktır. Morluk ve şişlikler 1 hafta içinde her geçen gün azalarak yok olacaktır ağrılarınız için ise doktorunuzun verdiği ağrı kesiciler yeterli olacaktır. www.genelsaglikbilgileri.com

Göz kapağı estetik ameliyatı sonrasında ameliyat izi oluyor mu?

Göz kapağı ameliyatı göz kapaklarınızın enine ortasından yapıldığı için ameliyat izi göz kapağı kıvrımında kalıyor ve çok çok dikkatli bakılmadığı sürece belli olmuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular