tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Hazır süt ile beslenme

Hazır süt ile beslenme, anne sütü ile beslenmenin alternatif bir yoludur. Anne sü­tü veremediğiniz durumlarda, bebeğinizi hazır süt ile beslemek sizin için en uygun yol olabilir. Bebekler için özel olarak piyasaya sürülen birçok süt markası hemen hemen anne sütüne özdeş süt çeşitleri üretmektedir. Önemli olan anne için en uy­gun besleme şeklinin seçilmesidir. Durumunuz için en ideal olan seçenek hazır süt ise moralinizi bozmayın.

Hazır süt çeşitleri
Bazı hazır sütler toz halinde satılırken, bazıları da içmeye hazır bir şekilde paket­lenmektedir. Piyasada anne sütüne özdeş olarak satılan süt çeşitleri sağlıklıdır çünkü bu markalar anne sütünün yerini doldurabilmek için çeşitli vitamin ve mi­neral takviyeleri içermektedir. Ancak hangi markayı seçeceğiniz konusunda dik­katlice düşünmeniz gerekir. İdeal markayı seçebilmek için, bebeğinizin yaşını ve sağlık durumunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Birçok hazır süt, inek sütü ile hazırlanmaktadır. Bazı firmalar soya içeren süt çeşitleri üretmektedir.
Hazır süt ile beslenme

Bebeğiniz inek sütünü hazmetmekte zorlanıyorsa, soya ile hazırlanmış süt çeşitle­rini tercih edebilirsiniz. Aklınızda bulundurmanız gereken diğer önemli şey de so­yanın alerjiye neden olabileceği gerçeğidir. Soya ‘phytoestrogen’ (pitoösrojen) adı verilen maddeler içermektedir. “Phytoestrogen” bitkilerde bulunan ve östrojenik özellikler gösteren bir maddedir ve hormonlara zarar verebilir. Piyasada keçi sütü ile hazırlanan süt çeşitleri de bulunmaktadır. Ancak bazı bebekler keçi sütünün ta­dını beğenmemektedir. Seçmeniz gereken marka konusunda birtakım sıkıntılar yaşıyorsanız, doktorunuzdan veya ana sağlık ocaklarında çalışan hemşirelerden yardım isteyebilirsiniz. Hazır süt paketlerinin üzerini okurken dikkat etmeniz ge­reken en önemli şey kullanılan maddelerin genetik değişime uğramış olup olma­dığıdır. Organik süt çeşitlerini satın almaya çalışın. Bebekler için üretilen organik sütler diğer çeşitlere göre daha az alerjen madde içermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular