tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Kellik ve çözümü Kelliğin Tedavisi Nasıl Yapılır Yeni Tedavi

Kellik

Saç dökülmesinin Nedenleri;

En birinci sebebi sıkça saçın taranmasıdır; Yapılan araştırmalara göre sıkça saç taranması deriyi güçlendirmeyip, saçın dökülmesine neden olmaktadır. Gün içerisinde 2 sefer saçınızı tarıyor iseniz, bir sefer tarayanlara göre üç kat daha çok saçınız dökülmektedir.

Uzmanların görüşü gün içerisinde 50 ile 100 tane saç teli dökülüyor ise normaldir, fakat çok miktarda saçınız dökülüyor, gözle görünecek kadar incelme var ise vakit geçirmeden hekime başvurmanız gerekir.

Uygun olmayan saç bakım ve de kozmetik ürünlerin kullanılmaması; boyamak, renk açıcılar, düzleştirme işlemi ya da perma yaptırmak, uygun olmayan koşullarda yapılır ise saçınıza zarar verir. Bunların sıkça ve de aynı anda uygulanması ise saçınızı zayıf düşürür, kırılmasına sebep olur. Saçınızı çeken atkuyruğu, örmek, lastiklerle sıkı toplamak da sıkça uygulanmaması gereken şekillerdir. Sebebi ise saçınızın dibine etki etmekte olan sabit çekme kuvvetinin saçların dökülmesini sağlamasıdır. Saçınızı sıkça yıkamanız, taramanız ve ya fırçalamanız da saçlarınızı kırar. Saçınızı ağzı geniş ve de uçları düz olan taraklar ile tarayınız.

Şampuanladıktan sonra kremlemek saçınızı taramanızı kolaylaştıracaktır. Islak halde olan saç daha da kırılgan olur, havlu ile ovarak kurutmayınız.

Saç çıkaran ürünlere dikkat

Saç çıkarıcı şampuan kullanıyor iseniz yalnızca başınızı yıkayınız, yıkarken şampuan vücudunuza gelmesi hususunda dikkatli olunmalıdır.

Bunun nedeni ise bu ürünleri kullananların uygulamayı yaparken özelliklede duruluma sırasında yüze ve de vücuda temasının olduğu yerlerde kıllanma yaptığı vakaların olması ve bunların artmasıdır. Bu ürünleri kullanırken saçınızı öne ya da geriye doğru eğerek yıkayınız.

Saç çıkarıcı şampuanlar %45 başarı sağlamaktadır ama saç dökülmesi 2 seneyi geçenlerde başarı göstermemektedir. Bu kişilerin saçlarının kökü tedaviye yanıt veremeyecek kadar zayıftır.

Erkeklerde erkeklik hormonunun fazla olmasının saçların dökülmesiyle alakası bulunmamaktadır. Saçın dibinde olan bir enzimin hatalı oluşu halinde testesteron seviyesi azda olsa saçınız dökülür.

Uzmanlara göre önerilen yöntemlerin biride kafa derinize masaj yapılması yolu ile kan dolaşımının artması sayesinde saçın güçlenmesidir.

Birde saçınıza zarar veren boyayla, jöle gibi kimyasal madde içeren ürünlerden kaçınmalısınız.

Kelliğe bitkisel çözüm Ceviz kabuğu kürü:

20 adet ceviz kabuğunu, 1 litre suyun içerisine koyup 15 dakika kaynatınız. Elde ettiğiniz su ile saçlarınızı sabah ve de akşam her gün yıkayınız. Düzenli olarak uygulandığında kısa zamanda saçlarınızın dökülmesi kesilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular