tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Lekeli Bölgelere Kalıcı Çözüm İçin Lazer Tedavisi

Bir çoğumuz aynaya baktığımızda özellikle yüzümüzde oluşan gerek güneş ışınları gerek keskin soğukların neden olduğu cilt lekelerini görüp moralimizi bozarız. Çünkü cilt lekeleri sadece yaşlılık belirtisi değildir genç kişilerde de bulunur ve cilt lekesi ne yazık ki bizi olduğumuzda yaşlı ve sağlıksız gösterir. Kullanılan ilaç tedavisi ve kremler yetersiz kaldığında çaresizliğe düşmeyin. Cilt lekelerinin artık sizinle yaşamak zorunda değil. Lazer tedavisiyle leke sorununuza kalıcı bir çözüm geliyor.

Lazer tedavisi nedir?

Lazer tedavisi pek çok alanda kullanılan ve başarılı sonuçlara imza atan bir tekniktir. Leke tedavisi içinde oldukça tercih edilen bir teknik olan lazer tedavisi lekeli bölgeye ışınlar tutularak lekelere sebep olan pigmentli hücrelerin yok edilmesini ve derinin en üst tabakasının soyularak lekeli deriden kurtulmayı sağlar.

lazerle leke tadavisi

Ciltteki lekelerinin sebebi cilde renk veren melanin maddesinin fazlaca birikmesidir. Lazer yöntemi ile melanin maddesine lazer ışınları gönderilerek lazerin orada emilmesi sağlanır. Bu emilme bir ısı meydana getirir ve meydana gelen ısı melanin maddesini parçalar. Melanin maddesinin küçük parçalara bölünmesi ile ciltteki lekeler solmaya başlar. Küçülen melanin parçaları zaman geçtikçe vücut tarafında yok edilir.

Lazer koyu renkli lekeleri tedavi ederken sağlam deriye zarar vermez. Lazerle hem yüzeysel hem de çok derine işlemiş cilt lekerinizden kurtulabilirsiniz.

Lazer yalnızca yüzdeki lekeler içi değil boyun bölgesi, ellerinizin üstü ve diğer vücut bölgelerinizde de kullanılır. Ancak lekeler genellikle yüzde oluştuğu için uygulama alanı da çoğunlukla yüzdür.

Lazer tedavisini neden tercih etmeliyim?

Lazer tedavisi oldukça kolay ve kısa süren bir tedavidir. Hastanın leke tipine öre bir kaç seans sürebilen bu tedavi yönteminde hastaneye yatış gerekmez ve kişi tedavi sonrası günlük yaşamına dönebilir.

Lazerin yan etkileri var mı?

Lazer tedavisinden sonra tedavi uygulanan bölgede hafif kızarıklık, yanma hissi, bir kaç gün kaşıntı, kabuk bağlama gibi bulgular görülebilir. Ancak bunlar endişeye meydan vermeyecek durumlardır ve kısa süreli bir yan etkidir.

Lazer tedavisi kimlere uygulanabilir?

Lazer tedavisi 12 yaş üstü herkese uygulanabilir. Bunun dışında hamile kadınlara, kalp hastalığı, epilepsi, şeker hastalığı gibi hastalığı olanlara ve deri hastalığı olanlara uygulanmaz.

Tedavim bittikten sonra nelere dikkat etmeliyim?

Tedavi sonrası günlük rutin yaşamınıza dönebilirsiniz. Doktorunuzun tavsiye ettiği nemlendirici kremleri sürmeniz, güneşe çıkarken koruyucu güneş kremi kullanmanız iyileşme sürecinizi kısaltacaktır.

Lazerle leke tedavisi hem ülkemizde hem de dünyada sıkça tercih edilen, lekeler için etkili ve kesin bir çözüm üreten, maliyeti düşük ve kişiyi günlük hayattan uzaklaştırmadan uygulanan başarılı bir tedavi yöntemidir.

Hoşça kalın, Sağlıkla kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular