tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Madde Kullanımı

Madde kullanımını önlemek tedavi etmekten çok daha kolaydır.
Madde kullanımın önlenmesi pozitif pekiştirme ile yapılır. Çocuğunuza sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerden uzak durduğu için onunla ne kadar çok gurur duyduğunuzu söyleyin. Birçok baskıya rağmen bunun zekice, cesur ve sağlıklı bir karar olduğunu da belirtin.Çocuğunuzun bu konulardaki endişelerini ifade edebilmesi için onunla sürekli bir iletişim halinde olun. Uyuşturucu madde kullanımının tehlikelerini çocuğunuz ile konuşun ve çocuğunuzu güvenli bir yol izlemesi için cesaretlendirin.

Çocuğunuzla açık yüreklilikle konuşmanın onun için bir örnek oluşturmanın yerine geçemeyeceğini unutmayın. Örneğin siz sigara içiyorsanız çocuğunuz da sigara içmeye başlarsa hiç şaşırmayın.

maddeÇocuğunuzun alkol ya da uyuşturucu madde kullanıp kullanmadığını ya da bu sorunun ne derecede olduğunu bilmek çoğu zaman kolay değildir. Çocuğunuzun bu tür bir sorunu olduğunu düşünüyorsanız doktorunuzdan, çocuğunuzun okulundan ve (daha büyük’ çocuklar için) İsimsiz Alkolikler ya da İsimsiz Narkotik gibi destek gruplarından profesyonel yardım alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular