tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Büyütme Ameliyatı nedir?
Estetik meme büyütme ameliyatı, küçük göğüslü kadınların psikolojik açıdan kendisini huzursuz hissetmesi ile daha büyük göğüslere sahip olmak için başvurdukları estetik ameliyat türüdür.

Göğüsler yapı gereği birçok farklı nedenden dolayı küçük olabilirler. Yahut biri diğerine nazaran daha küçük olabilir ya da doğuştan biri hiç olmayabilir. Bu şekilde göğüsler için her iki memeyi de eşit boyutlara getirmek için yapılacak en kaliteli yöntem silikon protezlerin takılmasıdır.

Silikon meme protezi (implantı) nedir?

Meme protezleri, göğüslerin şekline benzeyen şekillerde hazırlanmış yapılardır. Yuvarlak meme protezi ve anatomik meme protezi denilen damla şeklinde olan göğüz silikonları vardır. Silikon protezlerin yüzeyleri kişinin vücut dokularına uyum sağlaması için pütürlü olarak yapılmıştır.

Ameliyat öncesi bilmeniz gerekenler

Göğüs büyütme ameliyatı yaptırmak istiyorsanız ilk atacağınız adım, konusunda uzman bir plastik cerraha danışmak olmalıdır.
İstediğiniz büyüklükteki meme protezinin sizin üst bedeninize, sırtınızın genişliğine, üst bedeninizin boyuna uygun olup olmadığı gibi daha birçok konuda plastik cerrahınız size bilgi verecektir. Olacağınız muayene sonucunda cerrahınız göğüs kafesinizi çevreleyen deri hakkında istediğiniz büyüklükteki silikonları seçmenizde doğru kararı vermeniz için yardımcı olacaktır. Göğüslerde büyütme işlemi dışında sarkmalar görülürse ek olarak meme derisi azaltılarak, tekrardan şekillendirilmesi gerekir.

40 yaş üzeri iseniz göğüs büyütme ameliyatı öncesi mamografi ve gerekirse ultrasonografi adındaki radyolojik tetkikler yapılır. Meme büyütme ameliyatından sonra ameliyat yapılış metodunuza bağlı olarak bazen göğüs ucunda hissizlik olabilir. Meme protezi konulduktan sonra bazen protez çevresinde kapsül isimli bir zar gelişir ve buda memede sertlikler oluşmasına sebep olabilir.

Meme Büyütme Ameliyatı

• Göğüs büyütme estetiğinde genel anestezi yöntemi kullanılır.
• Ameliyat süresi 1 ila 2 saat arasında değişen göğüs büyütme ameliyatında protezin konulacağı yerden 5 cm lik bir kesi açıktır.
• Meme büyütme ameliyatında 3 farklı yerden silikon protezi meme içine yerleştirilebilir: www.genelsaglikbilgileri.com
Meme altı kıvrımı – Meme baş alt kısmı – Koltukaltı
Son yıllarda göğüs büyütme estetik ameliyatlarında göbek çevresinden bir kesi açılarak silikon protez konmaktadır. Ancak unutmayın silikonların koyacağınız giriş yeri neresi olursa olsun mutlaka estetik ameliyat izi kalacaktır.

Ameliyat sonrası

Estetik göğüs büyütme ameliyat sonrası genelde korkulduğundan daha rahat geçer. Ağrı ve sızı hissedilmesi normaldir, doktorunuzun vereceği ağrı kesiciler bu ağrıların geçmesi için yeterli olacaktır. Ameliyat sonrası kollarınızı birkaç gün hızlı hareket ettirmemeye, asla ağır bir şey kaldırmamaya dikkat etmelisiniz. Estetik meme büyütme ameliyatı sonrasında, göğüslerinize sütyen ve sargı uygulanır. Genelde kendiliğinde eriyen dikişler atılır ancak erimeyen dikişi olacak olursa 10 gün sonra alınır. Göğüslerinizde ilk zamanlar şişlik ve morluklar olacaktır. Bu geçici bir durumdur. Göğüs büyütme estetik ameliyatından sonra 1 hafta dinlenip işinize dönmeniz daha faydalı olacaktır. Ancak dilerseniz 3 gün sonrada işinize dönebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular