tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Metabolizmayı Hızlandırmak İçin Neler Yenmeli

Erkekler metabolizmalarını hızlandırmak için bir kere önemli şart aç kalmamaları gerekir. Aç kalındığı zaman metabolizma yavaşlar. Metabolizmamızın hızlanması ve sağlıklı bir şekilde kilo vermemiz için aç kalmamaız gerekir. Sabah kahvaltımızı bi şekilde sağlılı yapmamız gerekir. Ara öğünlerinin mutlaka yapılması gerekir.

Ara öğün derken; çeşitli meyve , ayran , süt gibi gıdaları tüketebiliriz. Hatta çorba da olabilir. Yavaş olarak yemeğe başlanmalı. Ve ilk başta kendisini doyurucu gıdalardan başlanmalı.Örneğin; ilk başta salatasını yiyip çorbasını içip ondan sonra ana gıdaya geçilirse bu kendisine bir şekilde daha yavaş olarak kanına şekerin geçmesine ve doygunluk sürecinin daha etkili olmasını sağlayacaktır. Çünkü bir gıda yendiği zaman hemen doygunluk olmaz.

Bu doygunluk hissi ancak 15 dk sonra falan başlar. Eğer siz 15 dk hızlı bir şekilde yerseniz ne yediğinizin farkında olmazsınız. Ve hala açlığınız gitmemiş olur. Ama bir şekilde yavaş başlarsanız bu doygunluk hissi sizin gıdalara saldırmanızı engelleyecektir. Bir diğer konu akşamları pek yemememiz gerekir.

Akşam saati kaç dersek şahsa göre değişir. Ama hafif şeyler mutlaka yenmeli tabi açlıktan ziyade. Kendilerimizin yaptığı elma suyu tüketmeliyiz. Layt ürünler tercih etmemiz gerekir. Yağdan uzak durmamız gerekir. Yaşı belirli bir yaş üstünde olanlar proteinden fakir diyetleri tercih etmeleri gerekir. Bu şekilde bir gıda kantrolüyle kilo vermemiz sağlıklı bir şekilde olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular