tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor yapmak hayatınızda olmazsa olmazlar arasında yer almalı. Bu yönde bir kaç öneride bulunabiliriz:


– Sporu alışkanlık haline getirin

Öncelike “Sporsuz 48 saate hayır” demelisiniz. Eğer iki günde bir mutlaka egzersiz yaparsanız, hareketli yaşantıdan daha fazla keyif alırsınız. Nedenine gelince, egzersizle kazandığınız form ve enerji en fazla iki gün sürebilir. Egzersiz için iki günlük bir sıklık bu sebeple en doğrusudur.

– Açık havayı tercih edin

spor_turGenellikle sporcular açık havada yaptıkları koşularını kapalı ortamlardaki koşu bandına tercih ediyorlar. Siz de koşu bandından vazgeçin ve daha eğlenceli ve sağlıklı olan açık hava koşunuzu yapın.

– Sağlıklı düşünün

Spor yaparken hem ruhsal olarak hem de beden olarak kendimizi daha iyi hissediyoruz. Egzersiz sırasında beyin her türlü düşünceden arınıp, bedenin hareketlerine odaklanıyor. Bu durumda beyin-vücut bir bütün olarak bir ritmle hareket ediyor.

– Müzik eşliğinde egzersiz yapın

Egzersiz sırasında müzik dinlemek sporu daha keyifli, daha prtik hale getirir. Mutlu hatıralarla dolu parçalar seçerek bir cd’ye kaydedin. Mutluluk veren coşkulu müzikleri dinlerken daha fazla motive olduğunuzu fark edeceksiniz.

– 10 dakika hesabı

Uzmanlara göre haftada üç kez yarımşar saat yapılan egzersiz yeterlidir, yalnız bu otuz dakikayı mutlaka aynı anda yapmanız gerekmiyor. Otuz dakika ayıramazsanız, bunu onar dakikalık üç defada yaparak da aynı sonuca ulaşırsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular