tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Vücut geliştirme ilaçları

“İyi görünebilmek her şey” düşüncesine sahip alan birçok genç bunu gerçekleştirebilmek için vücut geliştirme salonlarına akın ediyor. Vücut ısınmadan bilinçsiz olarak yapanların başına adale yırtılmaları, lif kopmaları gibi birçok problem gelebiliyor. Ama ilaçla kas geliştirmeye çalışanları daha da ciddi sorunlar beklemektedir.

ilaç kullanımının riskleri;

Kas geliştiriciler, türlü vitaminlerin olduğu katkılı besleyici olabilir. Bunlar yoğun antrenmanlar amacıyla kullanılmaktadır ve de zararı bulunmaz. Fakat bünyesi zayıf olanlara ve de yoğun antrenman yapanlara tavsiye edilmektedir, aksi takdirde şişmanlatıp, yağlanma yapabilir. Fakat gerçek tehlike iğne ve ya ilaç olarak alınan kas hacmi arttırıcılardır, bunlar arasında ölümcül olanı seratonin maddesinin bulunduranlardır.

Çok aşırı doz alımında vücuttaki bütün hormon dengesini yok ediyor. Dıştan alınmakta olan hormon sebebiyle vücut hormon üretimini yapmıyor. Sonunda da erkeklik hormonu olan testosteron salgılamayı kesmesi sebebiyle iktidarsızlığa yol açmaktadır. Önemli salgıları üretmekte olan Pankreas felç olur. İlerleyen yaşlarda Böbrek problemi yaşanmasına sebep olabilir.  Bu ilacı kullanmaya devam edilirse vücut sisteminiz tamamen çöker. İlacın bırakılmasında sonra bile günlerce kalıntıların vücudu terk etmesi süresinde mavi renkli terlemenin olduğu görülmüştür.  Fakat ilaç kesilmez ise sonuç kesinlikle ölüm olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular