tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Yaza Varislerinizden Kurtularak Girin

Havalar ısındı, yaz geliyor derken kadınların telaşı başladı. Plajda, denizde giyilecek mayolar dolaplardan çıktı ancak o mayoları giyinmek için herkes güzel bir vücuda sahip olmak istiyor. Kimisi zayıflamak, kimisi kilo almak isterken bir çok bayanda bacaklarında oluşan ve varis adı verilen kılcal damar problemlerini yok etmeye çalışır.

varis

Hiç bir bayan varisli bir bacakla denize girmek istemez. Kadınlar için estetik böylesine önemliyken elbette kimse varisleri ile yaşamak zorunda değil. İlerleyen tıp sayesinde özellikle de estetik alanında yapılan yeni teknolojik gelişmeler sayesinde artık varissiz bacaklara kavuşmak mümkün.

Varis nedir?

Varis, genellikle bacaklarda görülen morluk, şişlik gibi damarların belirginleşmesinin nedeni olarak bilinen ve bacaklarımız da ki kirli kanı kalbimize taşıyan toplardamarların içindeki kapakçıkların hasar görmesi sonucu oluşan bir görüntü sorunu olarak bilinir. Elbette ki hiç bir kadının istemeyeceği ve varis problemi ile karşılaşmaktan korkutuğu ciddi bir problemdir.

Varis oluşumunu etkileyen faktörler nelerdir?

-Uzun süre ayakta durmak,

-Uzun süre hareketsiz kalma,

-Aşırı kilo durumu,

-Sigara kullanımı,

-Hamilelik,

-Genetik nedenler.

Tüm bunlar varis oluşumunun en bilinen nedenleri arasında yer alır ancak hamilelik ve uzun süre ayakta klamak zorunda kalan kişilerde daha sık görülür.

Varis tedavisi var mı?

Günümüz teknolojisi sayesinde artık varis korkulacak bir sorun olmaktan çıktı. Hiç bir kadın ya da erkek varisli bacakla yaşamak zorunda değil. Üstelik iz bırakmadan yapılan tedaviler sayesinde hastalar oldukça memnun kalmaktadır.

Varis tedavisinin pek çok yöntemi vardır;

Eksizyonel Lazer: Son zamanlarda oldukça tercih edilen ve başarı oranı neredeyse % 80 olan bu lazer tedavi yöntemi ile yüzeysel kılcal damarlar tedavi edilmektedir. Örümcek ağı görüntüsüne bu yöntem çözüm oluşturur.

Endovenöz Lazer Ablasyon: Giderek yaygınlaşan bu yöntemle varis oluşumuna neden olan damar içine iğne yardımıyla girilerek lazer akımı gerçekleştirilir. Uygulama sonrası morarma, kanama gibi bulgular oldukça nadir görülür.

Radyofrekans Ablasyon: Lazer Ablasyon tedavisi gibi uygulanır tek farkı damar içine lazer yerine radyo dalgaların gönderilmesidir. Başarı oranı açısından Lazer Ablasyon arasında bir fark bulunmaz.

Cerrahi Müdahale: İleri derecede varis sorunu olan hastalara uygulanır. Kasık kısmında girilerek varise neden olan hasta damar çıkarılır. Uygulama sonrası hasta bir gün hastanede gözetim altında kalır.

Bunların yanı sıra ilaç tedavisi de uygulanabilir. Ancak varis oluşumunu bacaklarınızda fark ettiğiniz an doktora gidip tedaviye başlamanız varisleriniz oluşmadan önce tedbir aldığınızdan dolayı iyileşme süresi daha kısa olacak ve varis sorunu ile karşılaşmadan çözüm bulmuş olacaksınız.

Hoşça kalın, Sağlıkla kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular