tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Ağrısız Bir Bademcik Tedavisi İçin Radyofrekans

Bademcik boğazımızda bulunan, vücudumuzun koruyucu askerleridir. Zararlı maddelerin, mikropların vücudumuza girmesini engelleyen bu askerler çoğu zaman ağrı, yutkunmada zorlanma, iltihap gibi rahatsızlıklara neden olarak bizleri huzursuz ederler. Böyle durumda bademciklerimizi aldırmaktan başka çare kalmaz elimizde. Radyofrekans yöntemi bademcik tedavisinde geliştirilmiş ve başarılı sonuçlara imza atmış bir yöntemdir.

Radyofrekans nedir?

Radyo dalgaları verilerek yapılan bu yöntem elektrotlar yardımıyla, uygulanacak bölgenin mukozası altına radyo dalgalarının verilerek burada bir ısı artışı meydana getirip doku hacminin küçültülmesidir.

Yöntem yalnızca bademciklerde değil, geniz eti küçültülmesinde, horlama tedavisinde, alerjik rinit adı verilen aşırı burun akıntısının tedavisinde de kullanılan bir yöntemdir.

bademcik

Yöntem hangi tür bademcik hastalıkları için kullanılır?

Radyofrekans yöntemi fazla iltihaplanmayan, yutkunma, beslenme zorluğu, nefes almada sıkıntı, ağız kokusu gibi bademcikten kaynaklanan sorunların tedavisinde etkilidir. Bu sorunlar bademciklerin büyük olmasından kaynaklanır ve tam bu noktada bademcik küçültmek için radyofrekans yöntemi devreye girer.

Esasında bademcik iltihaplanması da çoğu kişilerde bademciklerinin büyük olmasından kaynaklanır. Bu nedenle sık sık iltihaplanan bademcikler için de bademciklerin alınmasından ziyade küçültülmesi daha iyi ve kolay bir tedavi yöntemidir.

Büyük bademcikler ne tür sorunlara yol açar?

Büyük bademcikler yutkunmada sıkıntı, konuşma sırasında sorun oluşturabilir. Bunun dışında bademciklerin üzerinde kalan yiyecek artıkları zamanla ağız kokusuna yol açabilir. Bu nedenle eğer bademcikleriniz büyük olduğu için bir sıkıntı yaşıyorsanız radyofrekans yöntemi ile bu sorundan hemen kurtulabilirsiniz.

Radyofrekansın klasik bademcik ameliyatından farkı nedir?

Radyofrekans yöntemi ile klasik neşterli cerrahi operasyon arasında hastanın seçim yapmasını kolaylaştıracak çok ciddi ayrımlar vardır.

*Öncelikle radyofrekans yöntemi çok kısa süren bir işlemdir.

*Hastayı yormayan, lokal anestezi ile yapılan ve hastanede yatış gerektirmeyen bir yöntemdir.

*Daha az ağrı, daha az kanama ve hızlı iyileşme süresi.

*Ameliyattan sonra hasta günlük yaşamına devam ediyor.

Radyofrekans tedavisinden sonra nelere dikkat etmeliyim?

Bu tedaviden sonra özellikle dikkat etmenizi gerektirecek bir husus bulunmamakla birlikte yine de çok sıcak, çok soğuk ve aşırı katı yiyeceklere hemen başlamamanız iyileşme sürecinizi kısaltacaktır.

Herhangi bir ağrı oluşmayacağı için ağrı kesici ve antibiyotik kullanımı gerektirmez. Kısacası günlük rutin yaşamınıza hemen dönebilirsiniz.

Doktorunuzun size söylediği tarihte kontrollere giderek iyileşme sürecinizi kontrol altında tutmalısınız.

Hoşça kalın, Sağlıkla kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular