Aseptik Nekroz

Aseptik nekroz, uyluktaki uzun kemik olan femurun başındaki küçük kan damarları kemiğe yetersiz kan aktardığında oluşur. Kemiğe yetersiz kan gitmesi, kalça ekleminin dejenerasyonuna yol açar.

Bazı kişilerde niçin aseptik nekroz geliştiği bilinmemektedir fakat aşın alkol tüketen, uzun süre kortikosteroid ilaçlar kullanan kişilerde ve bir yaralan¬madan sonra daha sıklıkla oluşur. Hasar gören kalçayı onarmak ya da yenilemek için ameliyata gerek duyulabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. hüseyin dedi ki:

  yazı için çok teşekürler

 2. serkan arslan dedi ki:

  ASEPTİK NEKROZ AMELİYAT TUTARI ORTALAMA NE KADARDIR?

  İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM…

 3. Aylin Yılmaz dedi ki:

  Aseptik nekroz ameliyatı oldum.
  İlgilenen ve merak edenler için kısaca bilgi vermek istedim.
  Basen kısmından 3-4 cm kesip Kalça kemiklerinin içinden bir boşluk açarak yeniden canlanmasını sağlayacak bir ameliyat.Bu işlem canlanma yapılması için tabii ki.Esas önemli olan şey ameliyat sonrası süreç.Kemiklerin kendini yenilemesi ve ayağa kalkabilmek 3 ay kadar bir zaman alıyor.Bu süreçte hastanın sabit olarak yatakta kalmasını gerektiriyor.

 4. merve gunes dedi ki:

  Merhaba. Bende de ayni durum söz konusu doktorun koyduğu tani: enlemde agri, pelvik bölge ve kalça sol kalça idiopatik femur Basi nekrozu
  Kemiğin idiopatik aseptik nekrozu, diğer.
  Ameliyattan banada bahsetti fakat korkuyorum şuan raporluyum istirahat ediyorum.ameliyat çok gereklimi ve nasil geciyor anlatirsaniz sevinirim. Simdiden teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ

sağlık