tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Dökülen Saçlarınız Fue Yöntemi ile Geri Geliyor

Saç dökülmeleri hem kadın hem de erkeklerde ortaya çıkan bir durum olmasın karşın kadınlara oranla erkeklerde daha çok görülmektedir. Özellikle orta yaş erkekler için bir tehdit içeren saç dökülmesi ne yazık ki artık genç bireylerde de görülmeye başlamıştır.

Sosyal açıdan hayatımızı değiştiren, halk arasında “kel” yakıştırması yapılan, görünüş itibariyle bizi rahatsız eden bir durum olmasında dolayı saç dökülmesine karşı çeşitli çözüm ve tedavi yöntemleri geliştirilmiştir ve geliştirilmeye de devam etmektedir. Fue adı verilen yöntemle dökülen saçlarınızın yerine yenilerini getirebileceksiniz.

sacdokulmesi

Fue tekniği nedir?

Fue tekniği, saçlı bölgeden alınan canlı hücrelerin saçsız bölgeye aktarılması ile oluşturulan bir saç ekim yöntemidir. Saç derisinde bulunan canlı kökler tek tek alınarak saçsız bölgeye transfer edilir. Bu yöntemin en önemli özelliği ve diğer yöntemlerden farklılığı ise canlı hücrelerin saç ekim robotu ile tek tek çıkarılmasıdır.

Fue tekniğini neden seçmeliyim?

Fue tekniği bilinen diğer saç ekim tekniklerine göre oldukça ileri düzeydedir. Son teknolojiler kullanılarak uygulanan bu saç ekim tekniğinin tercih edilmesi için bir kaç neden sıralayabiliriz;

* Her şeyden önce fue tekniği ile çok doğal bir görünüm elde edilebilir. Saçlarınızın bir operasyonla ekildiğinin siz söylemden kimse anlamaz.

* Yara izi, dikiş izi gibi estetik açıdan sizi rahatsız edecek bir durum ortaya çıkmaz. Zaten buda doğallığının göstergesidir.

*Daha az ağrı ve iyileşme sırasının kısalığı da bir diğer neden.

*Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan köklerin tek tek alınması kolaylığını sağlıyor.

*Ekim işleminin en çok bir ay gibi kısa bir zamanda son bulması.

*Yalnızca saçlı bölgeden değil göğüs ve bacak bölgesinden alınan kıllarında ekilmesine olanak tanıması.

*Saç ekiminin yanında bıyık, sakal, kaş ekimi içinde kullanılabilmesi.

*Saç ekiminden sonra kişi saçlarını istediği kısalıkta kestirebilir.

*Hiç bir yan etkisi yoktur.

Fue tekniği nasıl uygulanır?

Uygulaması son derece basit olan tedavi yöntemi sizi doğal yaşamınızdan alıkoymadan uygulanır. Lokal anestezi yapılarak ağrı duymamanız sağlanır ve saç derisini kaldırmadıkları için herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmez.

Öncelikle saç tıraş edilir ve enseden alınan canlı kök hücreler gruplandırılır. Bu saçlar saç ekim motoru adı verilen “mikro motor” tarafından özenle alınır. Alınan saçlar bu konuda uzman doktorlar tarafından büyük bir özen ve titizlikle saçsız olan bölgenin yapısına göre tek tek ekilir. Eğer kişinin saçı çok fazla dökülmüşse bu işlem bir kaç seansa bölünebilir. İşlemin bir kaç seansa bölünmesi hem ekim işlemine olan titizliği artırır hem de hastayı fazla yormadan yapılmasına olanak sağlar. Son derece basit olan bu yöntem ağrısız ve iz bırakmadan sonlandırılır.

Saç ekiminden sonra saçıma nasıl bakmalıyım?

İşlem bittikten sonra doğal yaşamınıza devam edeceksiniz. İlk 10 gün ekilen bölgeyi çarpma, bir yere vurma gibi durumlarda korumanız yeterli olacaktır.

Saç ekiminin ertesi günü pansuman açılır ve ertesi gün saç yıkaması yapılır. 10 gün boyunca günlük saçlarınız yıkanır. 10 günün sonunda saçlarınızı yıkama sıklığı tamamen sizin belirleyeceğiniz gibi olur.

Ekilen saçlarınızda artık diğer saçlarınız gibi uzayacaktır. Saçlarınızı dökülecek korkusu olmadan dilediğiniz zaman kestirebilirsiniz. Ekili saçlarınız için özel bir bakım yapmanız gerekmez. İstediğiniz şampuanı kullanabilir, saçınızı istediğiniz kadar kestirebilir, boyatabilirsiniz.

Saçlarınız fue tekniği ile ekildikten sonra hiç bir iz kalmayacağı için tamamen doğal bir görünüm kazanacaktır  Tedavi kendi saçınızdan alınan kök hücrelerden yapıldığı için saç renginiz birebir olacaktır ve siz bile ekilen yerleri ayırt etmekte zorlanacaksınız.

Saç ekim işleminin ardından ilk 2-3 ay saçlarınızda dökülmeler meydana gelecektir. Ancak bu dökülmeler sizi korkutmasın. Çünkü saç ekiminden sonra bu dökülmelerin olması normaldir. Ancak asla eskisi gibi tamamen saçsız kalma durumunuz söz konusu değildir. Çünkü saçlarınızın bir kısmı dökülürken bir kısmı da çıkmaya devam edecektir. Dökülme ve yeniden saç çıkma işlemi bir uyum içinde sizi endişelendirmeden devam edecektir.

Fue tekniğini kullanmak için bir kriter var mı?

Fue tekniği ile saç ektirme de herhangi bir kriter aranmamaktadır. Saçları dökülen, seyrelen herkes fue tekniğini kullanarak dökülen saçlarına yeniden kavuşabilir.

Başınızda hiç saç kalmamış dahi olsa fue tekniği ile vücudun diğer bölgelerinden de kıl alınıp başa ekimi mümkün olduğundan dolayı bu teknik daha geniş kitlelere saç ekiminde imkan sağlar.

18 yaşın altındaki kişilere saç ekimi yapılması pek tercih edilmez çünkü onlar henüz gelişimlerini tam olarak tamamlamamışlardır.

Hoşça kalın, Sağlıkla kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular