tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Genç İntiharları

İntihar gençler arasındaki ölüm nedenlerinde ikinci sırada yer alır. Yapılan araştırmalar bir çok gencin intiharla ilgili düşünceleri olduğunu ortaya koymuştur. İntihar sonucu erkekler daha fazla ölürken kızlar daha fazla intihar teşebbüsünde bulunurlar.  Genç intiharlarındaki en öldürücü faktör silahlara erişimdir. Gençlerin normal huysuzluktan ile karıştırılmaması gereken klinik depresyon da genç intiharlarını önceden haber verebilir.

Çocuğunuzun okul performansında düşme varsa, birçok fiziksel şikayeti söz konusu ise, ailede anlaşmazlıklar varsa, alkol ya da uyuşturucu madde kullanıyorsa, yetkili makamlarla sorunlar yaşıyorsa ya da umutsuzluk duygularına sahipse depresyon ihtimalini göz ardı etmeyin.Eşcinsel gençler ile, yakın bir aile ferdi intihar etmiş olan depresif gençlerde, intihar eğilimi riski çok daha yüksektir.

Çocuğunuzun intihar etmeyi düşündüğünü ifade eden söylemlerini hiç bir zaman bir ilgi çekme yolu olarak değerlendirmeyin; bu genelde ciddi bir yardım çığlığıdır. Çocuğunuzun intihara meyilli olduğunu düşünüyorsanız, bir doktora ya da hastanenin acil bölümüne başvurmanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular