tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Hormon Tedavisi

Bazı tür kanser hücrelerinin büyümesi, hormonlar tarafından etkilenir. Bu kanserler (tümörler), kanserin (tümörün) büyümesini yavaşlatmak için hormonlar ya da hormon bloke edici ilaçlar kullanılarak etkili bir biçimde tedavi edilebilir. sinin çevresindeki dokuları istila etmesine olanak sağlayan genleri deaktive etmek (eylemsizleştirmek) için genetik mühendisliğini kullanmaktadırlar.

Bilim adamları genetik mühendisliğini aynı zamanda, kanser hücresinin yaşamaya ve bölünmeye devam etmesi için gerekli gibi görünen telomeras enzimini (çoğu kanser hücresinde bulunur) deaktive etmek (eylemsizleştirmek) için de kullanmaktadırlar.

Son olarak, kanseri (tümörü) besleyen kan damarlarının büyümesini (oluşumunu) deaktive etmek (eylemsizleştirmek) için de birçok teknik kullanılmaktadır. Hayvanlar üzerinde yapılan kanser araştırmalarında, bu tekniklerden bazıları teşvik edici sonuçlar doğurmuştur.

Sizde ya da sevdiğiniz bir kişide ölümcül türde bir kanser (ya da başka bir ölümcül hastalık) varsa, doktordan bu kanser, bu kanserin tedavisi ve olası sonucu hakkında bilgi isteyiniz. Ağrıyı ve semptomlar kontrol etmek için ilerlemeler kaydedilmiştir ve çok daha fazla destek hizmeti mevcuttur. Son günler genellikle rahat bir şekilde ve huzur içinde, sevilen kişilerin yanında geçirilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular