tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Lazer Tedavisini Dişlerinize Uygulamak Artık Mümkün

Son yıllarda neredeyse her alanda lazer tedavisini duyar ve kullanır olduk. Durum böyle olunca gelişen teknoloji ile lazer tedavisi artık diş hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaya başlandı.

Lazer tedavisinin diş alanında kullanılması ile pek çok kişi diş doktoruna gitme korkusunu yenmiş ve tedavisine başlamış oldu. Çünkü lazer tedavisi herhangi bir ağrı ve acı hissettirmeden sizleri sağlam dişlere kavuşturuyor.

Lazer Tedavisinin Dişteki Uygulama Alanları Nelerdir?

Lazer tedavisinin diş hekimliği alanında başarılı bir şekilde uygulanan pek çok alanı bulunmaktadır.

* Diş Beyazlatma

Bireyleri en çok ilgilendiren ve sevindiren uygulama alanı arasında yer alıyor. Dişleriniz lazer tedavisi ile daha beyaz ve parlak bir görünüm kazanıyor. Çoğu kişinin şikayet ettiği diş lekeleri, tartar, plak gibi sorunlar lazer tedavisi ile son buluyor. Elbette lazer tedavisi olmadan öncede diş beyazlatma işlemi başarılı bir şekilde yapılıyordu ancak lazer tedavisinin daha hızlı sonuç veriyor olması onu diğer yöntemlerden farklı kılıyor.

* Kanal Tedavisi

diş lazerDişteki çürüğün tedavi edilemeyecek şekilde ilerlemesi durumunda dolgu yapılmadan önce diş ağrısını sonlandırmak için yapılan bir tedavi yöntemi olan kanal tedavisinde de lazerli uygulamayı görüyoruz. Lazerli uygulama özellikle kanal tedavisinde çok işe yarayan bir yöntemdir. Çünkü çürüğün aşırı ilerlediği durumlarda yalnızca kanal tedavisi yeterli olmaz. Lazer tedavisi ile en derine inen enfeksiyonlara ulaşılarak ağrıya son verilir ve dişin düşmemesi sağlanır.

* Diş Dolgusu

Yine çürük dişlerin tedavisi için diş dolgusu yapılarak dişlerin ağzımızda kalması sağlanır. Eğer çürük dişiniz gece ağrısı yapmıyorsa yani çürük çok fazla ilerlememişse hiç ağrısız bir şekilde lazer tedavisi ile dişlerinize dolgu yaptırmanız mümkündür. Lazer tedavisi uyuşturucu iğneye dahi gerek kalmadan ağrısız bir şekilde dişe dolgu yapabildiği için diş doktoru korkusu olan çocuk ve yetişkinler için çözümleyici bir tedavi yöntemidir.

* Diş Eti Tedavisi

Dişlerimizin sağlıklı olması için sağlıklı diş etlerine sahip olmamız gerekir. Her fırçalama sonrası kanayan, kırmızı ve şişkin görünen diş etleri bizlere bir sorun olduğunu haber vermektedir. Diş eti çekilmesi, diş eti kanaması gibi diş eti problemlerinin tedavisinde de kanamasız ve ağrısız bir şekilde lazer tedavisi uygulanmakta ve çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

* Cerrahi Müdahale

Lazer yöntemi diş tedavisinde uygulanan cerrahi müdahaleler için de başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. İmplant, gömülü dişlerin çekilmesi, diş eti tedavisi gibi ameliyatlar lazer yöntemi ile hızlı ve ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

* Ağız ve Diş Problemleri

Diş beyazlatma, dolgu, kanal tedavisi sonucunda dişlerde hassasiyet meydana gelebilir. Bu tür hassasiyetleri de doktorunuza bildirmeniz halinde lazer tedavisi ile iyileştirmek mümkündür.

Ayrıca ağızda oluşan uçuk, aft gibi ağız yaralarının da tedavisi lazer yöntemi ile giderilmektedir.

Lazer, diş alanında oldukça başarılı bir şekilde uygulanmakta ve hastaları mutlu eden sonuçlar vermektedir.

Hoşça kalın, Sağlıkla kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular