tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Saç Ektirme

Saç Ektirme Nedir?
Saç ektirme, saçın başın arka ya da yan tarafından alınarak saçın döküldüğü bölgeye nakledilmesi durumudur. Baskın verici olarak isimlendirilen başın yan ve arka bölgelerindeki saçlar ömür boyu uzamayı sürdürür ve dökülmezler. Bu bölgedeki saçlarin dökülen bölgeye nakledilmesi uzama ya da dökülmeme yeteneklerini degistirmez. Bir başka dyişle saç köklerinin dökülmesi ya da dökülmemesi bulundugu yerin yapısal niteliğiyle alakalı değil tamamen kendi kalıtsal özelliğine bağlıdir. Saç naklinin başarılı olması saçın alındığı bölgenin kalitesi ile ilgili bir durumdur.

Kimler Saç Nakli Yaptırabilir?

Bir kişinin saç nakli yaptırabilmesi için başının arka ya da yan kısmında yeterli miktarda saç olmalıdır.
Ancak tıp, teknoloji her geçen gün ilerlemektedir. Şu an saçı dökülmüş birine saç ektirmek mümkün değilken gelecekte bu mümkün hala gelebilir. Bunun kanıtı geçmişte saç ektiremeyen kişilerin bugün saç ekirir duruma gelmesidir.
Gerçekten de geride bıraktığımız bu sekiz on sene içinde saç nakli cerrahisinde çok mühim gelismeler olmuştur. 5-6 yıl önce yapılan saç ekimleri pek doğal durmazken bugün modern teknolojiler kullanılarak yapılan saç ekimleri son derece doğal durmakta hatta doğal saçtan ayırt edilememektedir.

Günümüzde Her Kişiye Uygun Saç Ektirmek Mümkün müdür?

Değişebilen ölçülerdeki graftlar aracılığıyla ve son teknoloji aletlerin kullanımıyla saç nakli her kişiye özgü doğal saç görünümünü kazandırabilmektedir.

Saç Ekimi Sırasında Acı Duyar mıyım?
Saç Ekimi Sırasında lokal anestezi yapıldığından kesinlikle acı hissetmezsiniz. Lokal anastezinin tesiri 2-3 saat sonra geçer ancak ağrı kesici kullanmaya gerek kalmaz.

Saç Ektirme Sonrasında Nasıl Bir Bakım Yapmalıyım?
Saç ekiminden sonra yara kabukları dökülene dek saç yıkamalarına biraz dikkat etmeniz icap eder. Yıkama sırasında şampuan saçın her bölgesine eşit miktarda yayılır ve çok fazla başa bastırmadan hafif dokunuşlarla saç derisine masaj yapar gibi saçlar yıkanmalıdır.

Saç Ektirmenin Herhangi Bir Yan Etkisi var mıdır?

Seçkin bir saç ekim merkezinde ve alanında uzman kişilerce saç ekimi yapılırsa kanama, enfeksiyon, kist oluşumu ve yara izi vs yan etkileri çok ender görülür. Gümümüzde saç ektirme cerrahisi çok rahat ve basittir, neticeleri ise tek kelime ile harikadır. Saç dökülmesi erkeklerin çoğunda 40-45 yaşına kadar devam eder. Bu yaştan sonraki dönemde baştaki bütün saçlar iyice incelir. Modern ve gelişmiş teknikler aracılığıyla daha fazla saç nakli daha az işlem ile daha ucuza başarı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Aaşağıdaki Videoda Saç Ekimi ile İlgili Çok Ayrıntılı Bilgilere Ulaşabilirsiniz. Eğer saç ektirmeyi düşünüyorsanız bu videoyu lütfen sonuna kadar dikkatle izleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular