tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Selülitlere Ozon Sauna Yöntemi

Selülitler kadın-erkek, şişman-zayıf, genç-yaşlı hemen herkesin sorunu hatta kabusu diyebileceğimiz sorundur. Selülitlerden kurtulabilmek için de türlü yöntemler uygulanmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Ozon Sauna yöntemidir. Ozon Sauna yönteminin ne olduğu ve nasıl uygulandığı hakkında merak edilen soru ve cevaplarını bu başlıkta sizler için derledik, birlikte inceleyelim:

Ozon Sauna Nedir?

Yumurta biçimindeki bir kabin içinde deriden vücuda oksijen verme yöntemidir. Ozon buharı derinin dört ila altı cm. altına inerek selülit hücrelerinin oksijenle dolmasını sağlar. Bu sayede kan dolaşımı düzelir, cilt ısısı yükselir, selülitli bölgelerde hareketlenme olur. Düzenli uygulanırsa pürüzsüz ve sıkı bir cilde kavuşmak mümkündür.

ozonsaunaBölgesel Kilololarda da Etkili mi?

Evet, Ozon sauna yağ asit zincirlerini kırması ile vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Her seans sonrasında 200-600 gram (400-600 kalori) kadar azalma görülür. Tedavi sırasında yoğun terlemeyle su kaybedilse de toksinler terlemeyle vücuttan atılır. Ozon sauna böbreklerin 24 saat boyunca çalışmasını gerektiren ağır metallerin boşaltım işini, terleme yoluyla 15 dakikada yerine getirir.

Kaç Seans Uygulanıyor?

Haftada 2 defa olmak üzere en az 8-10 seans uygulanır. Sauna süresi ilk seanslarda 10 dakikadır sonra 20 dakikaya kadar çıkabilir.

Ozon Sauna Sonrası Sorun Oluşabilir mi?

Toksinler atılırken ve yeni dokular oluşurken baş ağrısı, yorgunluk, ishal ve deride hafif kızarıklık olabilir. Bu şikayetler genellikle 3 gün sürer. Ancak hastanın toksin yükü fazlaysa 1 haftayı aşabilir.

Hastaların her zaman özel bir beslenme programıyla beslenmelerini isteniyor. Özellikle tuzlu ve şekerli gıdalardan uzak durmaları gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular