tedavisi, belirtileri, Hakkında Bilgi, Nedir

Besinlerin Kalori Değeri

Zayıflatıcı beslenmeye besinlerin kalori değerini bilmeden başlamak, bir mağa­za ya da şirketi satılan malların fiyatını bilmeden yönetmek kadar gerçek dışı­dır. Bir diyet uzmanı da “kötü yönetilen bir şirketin düzenini yeniden kurmak” üzere göreve getirilmiş yetkiliye benze­tilebilir. Bu yetkili sağlıklı bir yöneti­min temel ilkelerini öğretmeden kurulu­şun gidişini düzeltirse, ileride başarısız­lık kaçınılmaz olur. Çünkü başarıyı sağ­layan ilkelerden habersiz yöneticiler ay­nı hataları yineleyeceklerdir. Kısa bir süre sonra da kuruluş bir kez daha ifla­sın eşiğine gelecektir.

Diyet uzmanı vü­cut bilançosunu ele alarak zayıflamayı düzenler. Ama aynı zamanda hastaya kalori hesabının kurallarını öğretmeli­dir. Tersi durumda yapılan rejimden sonra hasta, sağlanan gelişmenin bilin­cine varmadığından eski hataları yinele­yecek ve bunun sonucunda da eski ağır­lığına geri dönecektir.
“İyi yemek yiyen” kişiler olarak ka­bul edilen şişmanlar, gerçekte “yemek yemeyi öğrenmesi” gereken kişilerdir.

Hasta “piyasada dönen para”nın he­sabını, yani vücudunu beslemek için al­mış olduğu temel besinlerin kaç kalori içerdiğini bilmelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Güncel Konular